Generic placeholder imageПроцес працевлаштування

Пошук роботи в Канаді може відрізнятися від пошуку роботи у вашій рідній країні. У деяких випадках ви можете почути про наявну роботу через друзів або членів сім’ї. В інших випадках, можливо, доведеться шукати роботу самому. Ось чому так важливо мати готове резюме та супровідний лист. Ці 2 документи відіграють вирішальну роль і містять важливу інформацію для роботодавця про ваші навички, досвід і знання, що відповідають вимогам роботи. Ви повинні “продати” себе роботодавцю, і виділитися з натовпу. Не бійтеся «хвалитися» своїми навичками або досвідом в резюме та супровідному листі. Подробиці важливі! Наступна інформація буде корисна для Вас, якщо ви почнете шукати роботу в Канаді.
 

Резюме

■ Канадський стиль резюме може бути іншим, ніж у вашій рідній країні. Канадське резюме може бути в різних форматах, але існують певні правила для всіх видів резюме. У більшості випадків менеджери очікують хронологічне резюме (часовий перелік подій), а не перелік навичок та досвіду роботи.
 
■ Ви можете мати кілька різних резюме для різних робочих місць на які ви претендуєте. В середньому, роботодавці будуть витрачати 8 секунд, щоб прочитати ваше резюме. Таким чином, якщо ви не зможете привернути їх увагу в цих 8 секунд, то ви можете втратити свій шанс отримати інтерв’ю.

Ось ключові компоненти типового Резюме:

Як писати резюме!

 
· Дізнайтеся про компанію і позицію на яку ви претендуєте.
 
· На Google знайдіть своє ім’я, щоб побачити, що роботодавці можуть читати про вас в Інтернеті. Крім того, створіть або оновіть свою сторінку на LinkedIn.
 
· Створіть свою професійну електронну пошту.
 
· Приділяйте більше уваги вашим досягненням, а не вашим обов’язкам.
 
· Використовуйте сильні, переконливі дієслова, такі як розроблений, керований, вирішив замість слабких дієслів, таких, як працювали і використовували. Перегляньте список дієслів тут
 
· Використовуйте ясний, легкий для читання і послідовний формат, з заголовками і списками.
 
· Перечитайте своє резюме ретельно або дайте ще комусь його переглянути. Помилки в резюме НЕ приведуть вас до інтерв’ю.

Зразки, посилання і ресурси


    В Інтернеті є багато зразків RESUME і ресурсів. Проте, найкраще зустрітися з професіоналом, який допоможе створити вам унікальний резюме. Ось кілька посилань, які дадуть вам уявлення про те, як виглядає канадське резюме.
     
    Résumé Preparation guide від Service Ontario надає вам поради, інструменти та ресурси для написання резюме та супровідного листа.
    Monster.ca
    Settlement.org
    Résumé Do’s and Don’ts
    Raw Resume.com
    Up to Work.com
    Eresumes.com як створити своє резюме.

Якщо ви шукаєте роботу, або вам потрібна допомога по створенню і редагуванню резюме, зв’яжіться з нами: 416-767-4595.
Ми будемо раді допомогти Вам.

Супровідний лист

У супровідному листі не повторюйте дуже багато того, що ви вже сказали в своєму резюме. Швидше за все, він повинен дати короткий підсумок про те, чому ви вважаєте, що ви є ідеальним кандидатом на цю посаду. Постарайтеся переконати роботодавця, чому їх компанія повинна найняти вас а не інших кандидатів. Що таке, що ви можете принести компанії?

Як писати Супровідний лист

 
· Створіть заголовок і шрифт такий же, як і у вашому резюме.
 
· Звертайтеся до конкретної людини (ім’я, відділ і т.д.)
 
· Почніть лист з речення, яке приверне увагу читача.
 
· Лист повинен бути коротким і по суті. Супровідний лист не повинен перевищувати 1-ї сторінки. Тільки подавайте відповідну інформацію, яка продає вас.
 
· Продемонструйте, що ви можете принести компанії і опишіть деякі з ваших досягнень.
 
· Закінчіть лист з ввічливим проханням зустрітися для інтерв’ю. І не забудьте сказати “спасибі”.
 

Натисніть тут, щоб подивитися зразки супровідних листів.

Співбесіда

    Вітаємо, якщо ви отримали запрошення прийти на інтерв’ю! Ви ще на один крок ближче до отримання роботи, яку ви хочете. Інтерв’ю – це ваш шанс, щоб переконати роботодавця, що ви саме та людина, яку компанія шукає для роботи. На інтерв’ю роботодавець намагається побачити чи у вас є навички і особисті якості, які вони шукають, а також чи ви будете добре працювати з іншими співробітниками. Інтерв’ю також хороший час, щоб з’ясувати чи компанія є тим місцем, де би ви хотіли працювати. Інтерв’ю може бути неприємним. Важливо підготуватися до інтерв’ю, практикуючи свої навички. Міцне рукостискання, правильний контакт очей і дослідження компанії є важливими під час співбесіди, але є ще багато інших важливих деталей.
    Якщо у вас є питання з приводу співбесіди, будь ласка, зв’яжіться з нами. Наші консультанти будуть раді надати Вам інформацію та підтримку: 416-767-4595

Якщо у вас є питання з приводу співбесіди, будь ласка, зв’яжіться з нами. Наші консультанти будуть раді надати Вам інформацію та підтримку: 416-767-4595

Пошук роботи

Перед тим, як подати аплікацію на роботу, задайте собі наступні питання: Чи ця робота є для вас? Які сильні сторони у вас є для роботи? Чи дійсно це робота, якою ви будете насолоджуватися? Витрачати час у пошуках роботи, якою ви насправді не зацікавлені і де ви не зможете застосувати свої навички буде марно і не принесе вам успіху. Якщо ви зацікавлені в конкретній компанії, ви завжди можете перевірити наявність робочих місць на її сайті. Насправді, більшість оголошень на роботу сьогодні розміщено в Інтернеті.

Ось список популярних сайтів для пошуку роботи:


Соціальні мережі

     

  • Можливо, ви чули популярну цитату “Не так важливо, що ви знаєте, а важливо кого ви знаєте.” Але останнім часом з’явилася ця фраза “Не так важливо, кого ви знаєте, а важливо хто знає вас!” І це дуже актуально в працевлаштуванні сьогодні.
     

  • Простіше кажучи, соціальні мережі дають можливість розмовляти з людьми і розвивати з ними професійні відносини. Це може бути неофіційна бесіда з сусідом, або більш формальна зустріч із людиною в організації. Соціальні мережі дозволяють наводити нові контакти і розвивати вашу особисту мережу.
     

  • Одним з ефективних способів зустріти роботодавців та інших фахівців, є участь на ярмарках вакансій. Newcomers Canada проводить Newcomer Career Fair по всій Канаді. Перевірте їх веб-сайт, щоб побачити, коли відбудеться наступний ярмарок. Також перевірте ваші місцеві газети, бібліотеки або громадські ради за іншими подіями в сфері працевлаштування.
     

Центри зайнятості та агентства

Ви також можете відвідати центр зайнятості поряд з вами, щоб навчитися ефективніше створювати резюме, готуватися до співбесіди або шукати роботу.
YMCA employment services
JobStart
JVS Toronto
 
Є також агентства з працевлаштування, які допомагають шукати роботу. Ці установи, як правило, є приватними компаніями, але вони не повинні вимагати плату за свої послуги. Компанія, яка найме вас платить кадровим агентствам один раз, або певний відсоток від вашої заробітної плати. Різні установи мають різні види послуг. Деякі агенства пропонують короткострокові або тимчасові робочі місця, а інших можуть запропонувати довгострокову або постійну роботу.